WordPress Özel Sayfa Oluşturma


WordPress Özel Sayfa Oluşturma

Evet arkadaşlar bu özellik aslında çok güzeldir ama bir çok kişi ne yazık ki bilmiyor.

Mesela siz bir sayfa oluşturdunuz diyelim ve bu sayfada bütün konularınızın listesinin olmasını istiyorsunuz. Bunun için eklenti kurmanıza gerek yok ufak bir kod oyunu ile istediğinizi anında gerçekleştirebilirsiniz.

Örnek kodlar :

<?php
/*
Template Name: Tüm Konular
*/
?>
<?php get_header(); ?>
<div id=”content”>
<?php if (have_posts()) : while (have_posts()) : the_post(); ?>
<h2><a href=”<?php the_permalink() ?>” rel=”bookmark” title=”Permanent Link to <?php the_title(); ?>”><?php the_title(); ?></a></h2>
?>
<?php get_footer(); ?>

Yukarıda ki kodlar hızlı bir şekilde size sunulmak için yazılmıştır ve denenmemiştir. Siz kullanmış olduğunuz temaya göre düzenleyeceksiniz.

Düzenledikten sonra mesela konulistesi.php adında kaydedip, wp-content / themes / kullandığınız tema klasörü içine atacaksınız.

Ardından Yeni Sayfa Ekle deyip, sağ bölümde bulunan Sayfa Şablonundan Tüm Konuları seçerek yayınla deyin ve işlem tamam. Ardık bir eklentiye gerek duymadan tüm konularınızın bir listesini oluşturmuş bulunmaktasınız.

Dipnot : arkadaşlar ben sadece php ile örnek verdim.. kısacası kendinizi sınırlamayın görselli güçlü php sayfalar geliştirebilerek her şekilde kullanabilirsiniz.

İyi çalışmalar. Yeni bir yazımda tekrar görüşmek dileği ile… sağlıcakla kalın.

WordPress Özel Sayfa Oluşturma ile Benzer Yazılar:

14 Mart 2011 Saat : 10:01

“WordPress Özel Sayfa Oluşturma” için 4 Yorum

 1. özlem diyor ki:

  Belki çok saçma bir soru olacak ama diyelim ki özel oluşturduğum sayfada resim galerisi oluşturdum ve bu sayfada da farklı bir tema kullanmak istiyorum. Bunun için ne yapabilirim.

  • Golgesiz Bilisim diyor ki:

   Sacma olmus ) Öyle bir secenek yok fakat ayri bir htm verebilirsin onun yerine.. yada sayfa acip html düzenle seklinde html bilgine göre sayfanin icerigini düzenleyebilirsin.. ;)

 2. hakan seckin diyor ki:

  nasıl sayfa oluşturabilirim

 3. kar diyor ki:

  merhabalar wordpres veya web sayfa oluşturmayı hiç bilmiyorum, sıfırdan nasıl öğrenebilirim… domaınım var ama sitemi wordpress nasıl kurabilirim

WordPress Özel Sayfa Oluşturma Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

wordpress Son Yazılar FriendFeed
reklam
Smart Backlink
reklam
reklam